Nejznámější skupiny i ze zahraničí

Vítejte na webu hudebních skupin

Nejnovější

Metallica rozduněla Eden

Koncert Metalliky
Frontman Metalliky James Hetfield na Pražském koncertě v Edenu 
Frontman Metalliky James Hetfield na Pražském koncertě v Edenu
Tradiční pomalou znělkou The Ecstasy of Gold z dílny Ennia Morriconeho a říznou písní Creeping Death začala v úterý ve 20:00 svůj koncert na novém stadionu Slavie v pražském Edenu americká skupina Metallica. To vše za obrovského řevu a pískotu tisíců jejích příznivců, kteří téměř zcela zaplnili plochu stadionu i okolní hlediště.

Úterní koncert Metalliky, který začal s půlhodinovým zpožděním, je jejím pátým vystoupením v České republice. Zároveň je první hudební akcí, která se na novém stadionu koná.

Tisíce příznivců metalové skupiny Metallica mířily do Edenu celé odpoledne. Podle pořadatelů bylo prodáno více než 30.000 lístků. Lidé, kteří nechali koupi vstupenky na poslední chvíli, byli u stadionu zklamáni. Na pokladnách totiž visel nekompromisní nápis "vyprodáno".

Předkapely sklidily úspěch

Už cestou na stadion i přímo na něm bylo jasné, za kým se dnes lidé do Edenu vypravili. Snad většina lidí měla na sobě černá trika se jménem Metalliky a dalších spřízněných kapel.

Někteří si pořídili speciálně vydané tričko k úternímu koncertu s datem a místem konání uvedeným na hrudi. Někteří příznivci čekali na svůj idol na stadionu více než tři hodiny, čas jim zkrátily svým vystoupením kapely Mnemic a Machine Head, které se od návštěvníků dočkaly velkého pochvalného aplausu.

Metalová legenda

Metallica je považována za jednu z nejvýraznějších kapel ovlivňující hudební scénu od 80. let. Vznikla v roce 1981 v Kalifornii, jádro skupiny tvoří bubeník Lars Ulrich, zpěvák a kytarista James Hetfield a kytarista Kirk Hammett. Před několika lety se k nim připojil baskytarista Robert Trujillo, někdejší člen kapely Suicidal Tendencies.

Frontman Metalliky James Hetfield na Pražském koncertě v Edenu
Frontman Metalliky James Hetfield na Pražském koncertě v Edenu
Během své existence obdržela kapela sedmkrát cenu Grammy a bezpočet dalších ocenění, zároveň se v USA stala sedmým nejprodávanějším umělcem či hudebním uskupením. Na kontě má podle počtů pořadatelů 13 alb, to 14. chystá na podzim a aktuální šňůra koncertů Metalliky po Evropě jej má podpořit. Celkem se ve světě prodalo na 100 milionů kusů jejích alb.

Koncert je první hudební akcí na novém multifunkčním stadionu Slavie v Edenu. Firma, která stadion provozuje, se negativních vlivů koncertů na stadion neobává. Aby ani trávník netrpěl, pokryli jej dnes speciálním krytem.

Poprvé se Metallica představila českým příznivcům před 15 lety v Brně. Naposledy pak před čtyřmi lety v pražských Vysočanech.


Poslední komentáře
16.06.2012 11:31:51: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni penzijní připojištění česká spořitelna...
13.05.2012 15:27:52: penzijní fond komerční banky www.penzijni-pripojisteni-info.cz
03.05.2012 13:39:55: Proteiny jsou skvělé při intenzivním tréninku na růst svalů na zvýšení jejich objemu, zvyšování výko...
19.03.2012 21:38:14: google maps
 
www.nejznamejsiskupiny.webgarden.cz